رابطه شادی مردم با رشد کشور

رابطه شادی مردم با رشد کشور

با سلام

شاد بودن جامعه یکی از زمینه های رشد اقتصادی ، کم شدن هزینه های بهداشتی و پزشکی دولتی ، افزایش تولید و صادرات ، افزایش کیفیت ساخت محصولات داخلی ، افزایش شغل ، سالم شدن وضعیت روانی جامعه ، کم شدن طلاق و افزایش عمر می باشد.
البته که شاد بودن در زندگی روزانه هر فرد به صورت مستقیم به موارد ذکر شده بالا ، کاملا ربط دارد و تاثیر مستقیم می گذارد. این موضوع کاملا اثبات شده است ، اما بعد از شاد کردن دائمی جامعه ، داستان رشد کشور در همه زمینه ها حتمی می باشد که نیاز به کنترل روال رشد ندارد و به مرور زمان این رشد انجام خواهد شد. این رشد به گونه ای است که مثلا کشوری مانند سومالی ، با انجام چنین حرکتی و در کنار آن ، افزایش نفوذ آموزش و پرورش در بین مردم می تواند در یک بازه زمانی ۱۵ ساله ( بازه زمانی بستگی به قدرت آموزش و پرورش و رسانه در بین مردم دارد ) خود را به کشوری جهان اولی تبدیل کند. البته نیاز به متولیانی دارد که متاسفانه آن متولیان یا به فکر چنین حرکاتی نیستند و یا اجازه فعالیت ندارند.
ایران کشوری که ثروتمند ترین ذخایر و محصولات طبیعی جهان را دارد :
– فرهنگ غنی
-ادبیات خاصه
– گاز
– نفت
– طلا
– مروارید
– زعفران
– پسته
– پنبه
– گندم
– گوسفند
– گاو
– ماهی
– میگو
– گیاهان دارویی
– مناطق گردشگری ( بیش از ۵۶۰ نقطه مناسب برای گردشگران جهانی )
– مناطق آثار باستانی ( بیش از ۴۰۰ منطقه باستانی و صده های گذشته )
– جزایر بسیار زیبا
– سواحل بکر و زیبا
– ۴ فصل
و….

این ها فقط چند مورد از مواردی می باشد که ایران را در هر کدام از گزینه های ذکر شده در رتبه یک تا ده جهان قرار داده است.
اما با وجود چنین مواردی ، ایران رشد اقتصادی متناسب با شرایط خود را ندارد.
با داشتن چنین مواردی می توان در رتبه ۵ تا ۱۰ جهان از نظر : فرهنگی ، اقتصادی و در نهایت سیاسی قرار گرفت که اکنون ایران در رتبه های ۵۰ الی ۶۰ رتبه جهانی ( متغیر ) هست که جای تاسف دارد.
با مدیریت صحیح شرایط و دوری از بازی های سیاسی داخلی ، توجه به چنین وضعیت و الگو برداری از کشور های موفق می توان ایرانی ساخت بسیار قدرتمند تر از زمان کوروش کبیر ، بسیار سیاستمدارتر از انگلیس و بسیار ثروتمند تر از چین و فنی تر از کره جنوبی و ژاپن که البته در همه موارد گفته شده ما بسیار پایین تر از این کشور ها هستیم.

امیدوارم مسئولین فرصت آرام داخلی را قدر دانسته و به فکر شکوفایی کشور باشند.

امین هوشیار
۱۷ بهمن ۱۳۹۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *